Daphne's Coffee & Tea - İç mekan tasarımları 2

Butik Kafe nedir ?

müşterilerin kendilerini evlerinde hissedebilecekleri keyifli bir ortam sunan kafelerdir. Müşterilerinin uzun saatler boyunca kalması, hoşça vakit geçirmesi, rahat etmesi için konforlu ortam sağlayan mekanlarda diyebiliriz.

Serbest-Dokme-Free-Pour-Stili

Kahve Üzerine Yapılan Sanat: Latte Art

Süt sanatı anlamına gelen Latte Art, bir nevi baristanın kahve üzerindeki sanatsal ve kişisel mührü olarak bilinir. Bu işlemi ilk uygulayan David Schomer, 1980’li yıllarda kahve yapımını sanatla birleştiren ve bu akımın popülerleşmesini sağlayan en önemli kişilerden birisidir.

Kombucha ÇAyı - Elma Tarçın

Kafemizde satışını yaptığımız Kombucha Nedir ?

Kafemizde satışını yaptığımız Kombucha nedir?
Japonca bir isim olan Kombu ve çay anlamına gelen Cha kelimelerinin birleşiminden oluşan Kombucha, Kombu Çayı olarak da bilinen, hafif gazlı fermente edilmiş çaydır. Çay sirkesi olarak da adlandırılır. Çay, su ve şeker karışımının Kombucha Kültürü (SCOBY : Symbiotic Colony of Bacterias and Yeast - Bakteri ve Mayaların Simbiyotik Yaşam Kolonisi ) adı verilen maya ile birlikte 10-14 gün süreyle fermente edilmesiyle oluşan çok güçlü bir doğal probiyotik kaynağıdır. İçeriğindeki organik asitler, vitaminler, amino asitler, antioksidanlar ve enzimlerle tam anlamıyla bir bağışıklık savaşçısıdır.

v60-Demleme-2-kişilik

3.Nesil kahve akımında kahve demleme yöntemleri

3.Nesil kahve akımında kahve demleme yöntemleri

Üçüncü nesil kahvecilikte kahveye duyulan saygı kadar nasıl demlendiği de oldukça önemlidir. Bazı 3. nesil Filtre kahve demleme yöntemleri şunlardır ;


Chemex, üçüncü nesil kahve demleme yöntemlerinden en bilinenidir. Chemex’i diğer demleme yöntemlerinden ayıran şey ise kullanılan kağıt filtresidir, Daha kalın olduğu için kahve parçacıklarını tutar ve kahveye daha berrak bir görünüm sağlar. Alt kısmının da cam olmasından dolayı kahvenin tadı daha net alınabilmektedir.


V60 ise tercih edilen başka bir demleme yöntemidir. Chemex’e göre daha pratik olmasından dolayı daha sıklıkla tercih edilmektedir. 


Aeropress ise demleme yöntemleri arasında daha az bilinmektedir. Daha hafif olması ve kolay taşınabilirliğinden dolayı tercih edilen Aeropress, kahveyi kısa sürede demleme imkanı da sunmaktadır. Basınç ile çalışan bu sistem, oldukça pratiktir. 


Moka Pot ise daha çok espresso için kullanılsa da üçüncü nesil kahvecilikle kahve demlemek için de kullanılmaya başlanmıştır. Çelik veya alüminyumdan oluşan moka potun alt kısmına su koyduktan sonra ocağa koymanız gerekmektedir. Kahveyi moka potun alt kısmı ile üst kısmı arasına koymanız gerekmektedir. Isınan su basınç ile beraber üst taraftaki hazneye ulaştığında kahveniz içilmeye hazırdır. 


French Press ise sıklıkla evde kullanım için tercih edilen üçüncü nesil Filtre kahve demleme yöntemidir. Herhangi bir filtreye ihtiyaç duyulmadan, kısa süre içerisinde kahve yapmak için idealdir. 

Daphne's Coffee and Tea - Dış Ortam Bakış 07

Daphnes Coffee & Tea Hizmetinizde

Güne güzel bir kahvaltı ile başlamak, arkadaşlarla keyifli bir brunch yapmak, günün stresinden kaçıp bir fincan kahve içmek, öğle arasında sağlıklı bir yemek yemek, akşam tatlı keyfini yapmak...

Alanya hal kavşağından, Başkent hastanesine giden Yunus Emre Caddesi üzerinde yer alan Daphne's Coffee & Tea, tüm bu seçenekleri size hakkını vererek sunan bir yer. Kendinizi rahat hissedeceğiniz şık dekorasyonu ile beğeni toplayan Daphne' s Coffee & Tea, Ahmet Dalabasmaz Apt. No: 41/B de yer alıyor.

Mekanda özellikle tatlı ve kahve çeşitlerinin müptelası olacağınızı düşünüyoruz. Özenle tasarlanmış dekorasyonu ile Şık ve nezih bir mekan yaratılmış.

Küçük prens / prenseslerinizin doğum günü partilerini de kutlayabileceğiniz Daphne' s Coffee & Tea 'de vakit geçirmek için istediğiniz bahaneyi seçmek size kalmış.

Ayrıca mekan içinde yer alan çocuk oyun alanı ile siz arkadaşlarınız ile sohbet ederken, çocuklarınızın da mutlu ve keyifli zaman geçirebilme imkanı sağlanmış.

Daphne' s Coffee & Tea, günün belki de en güzel anlarını yaşayacağınız mekan olmaya aday.

Daphne_s-Logo-200px--transparan-beyaz-dikdörtgen

Güne güzel bir kahvaltı ile başlamak, arkadaşlarla keyifli bir brunch yapmak, günün stresinden kaçıp bir fincan kahve içmek, öğle arasında sağlıklı bir yemek yemek, akşam tatlı keyfini yapmak ve dahası ...

Sevdiklerinizle buluşabileceğiniz, lezzetin ve sohbetin keyfini dilediğiniz kadar çıkarabileceğiniz “sıcak” bir mekan olan kafemizde, güleryüzlü ekibimiz ile sizin hizmetinizdeyiz. 

Tasarım & Yayınlama

Bu Sitenin Tüm Hakları Daphne's Coffee & Tea 'ye aittir. İzinsiz kopyalanamaz ve çoğaltılamaz. 2021

TurkishEnglishRussianGermanDutchFinnishNorwegian